Oyun

Xbox’ın En Yeni Stüdyosu, Naughty Dog, Crystal Dynamics’in Eski Çalışanlarına İşe Almaya Devam Ediyor

Microsoft’un en yeni şirket içi stüdyosu The Initiative, şimdi birinci oyununu duyurmamasına ve hatta satmamasına karşın, şu ana kadar epey saygın ve yetenekli bir grup oluşturarak şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Stüdyo lideri Darrell Gallagher, LinkedIn hesabı üzerinden işe alımları duyurdu.

Gallagher tarafından yapılan duyuru, Respawn Entertainment, Crystal Dynamics, Naughty Dog, Bungie’den geliştiricilerin yanı sıra cümbüş sanayisinin öteki alanlarından geçiş yapan yetenekli bireyler de dahil olmak üzere çeşitli departmanlarda çalışan 16 yeni ismi içeriyor.

Yeni işe alınanların ortalarında etkileyici bir liste var ve bu şahıslar ortasında Crystal Dynamics’ten Remi Lacoste, Shadow of the Tomb Raider ve Marvel’s Avengers oyun yöneticisi ve evvelki oyunların birçoklarında başrol oyuncusu olan Christine Thompson da bulunuyor.

Tüm bu bireylere ek olarak Red Dead Redemption muharrir ve dizayncıları da dahil oldu. Initiative tasarım yöneticisi Drew Murray, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yinelediği üzere, üzerinde çalıştıkları proje hala çok zımnî:

 

İşe alınan geliştiricilerin geçmişleri göz önüne alındığında, The Initiative’in birinci büyük oyununun The Last of Us yahut Red Dead Redemption üzere AAA oyunlarıyla birebir seviyede olacağı düşünülüyor, lakin stüdyo yeniden de bizi şaşırtabilir.

Teşebbüs daha evvel küçük kalmak istediğini söylemiş olsa da, stüdyonun “küçük” kavramının neyi tabir ettiğini anlamak güç. Stüdyonun meslek web sitesinde müracaatlar için sekiz yeni konum hala açık.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı