Oyun

Yeni Dünyalar Keşfetmenizi Sağlayacak 7 Eğlenceli Mobil Oyun

Bunu göz önünde bulundurarak, dünyayı keşfetmenizi, ipuçlarını avlamanızı yahut daha evvel görmediğiniz bir görüntüyü görmenizi sağlayan eğlenceli taşınabilir oyunlar mevcut. Hepsi Android ve iOS için kullanılabilir ve birçoğunun da oynaması büsbütün fiyatsızdır.

 

1. SeashineKaranlık. Gizem. Güya Kayıp Balık Nemo ile bir kaygı sineması karışımı bir oyun.

Seashine dünyasında, büyük bir sualtı mağarasından kurtulmak için yalnız küçük bir denizanasını oynuyorsunuz. Pekala maksat ne? Işığınız kaybolmadan evvel bu mağaradan çıkmak. Çok uzun müddet kaldığınızda, daha büyük balıklara yem oluyorsunuz.

Oyunun sizi korkutmasına müsaade vermeyin. Seashine oynamak sahiden çok kolay ve derin deniz, çeşitli deniz canlılarıyla dolu karanlık, fantastik bir dünyayı keşfetmenize imkan sağlayarak sizi nitekim sakinleştirebilir.

Düzeyleri daha süratli tamamlamak için uygulama içi satın alımlar yapabilseniz de, Seashine’a para harcamadan da çok keyif alabilirsiniz.

Mağaza linkleri: Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

 

2. Feist


Tüyler ürpertici ancak bir o kadar sempatik ve hoş taşınabilir bir oyun mu arıyorsunuz? Feist, karakterinizin su üzere ekranda hareket etmesini sağlayan bir aksiyon-macera oyunudur.

Karanlık bir masal atmosferine ve titiz bir ses dizaynına sahip Feist, mistik, alacakaranlık bir ormanda geçiyor. Eşini kurtarmak için bu ormandan geçmesi gereken küçük, kürk kaplı bir yaratığı yönlendiriyorsunuz. Bunu yaparken, gölgeler içinde gizlenen daha tehlikeli yaratıklardan kaçınmalısınız.

İleri, geri ve atlama hareketlerinden oluşan platform denetimleri ile Feist’i neredeyse hiç zorlanmadan oynayabilirsiniz. Vaktin süratle geçmesini istediğiniz bir aktivite arayan herkes için eksiksiz bir tercih.

Mağaza linkleri: Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

 

3. Mars: Mars


Mars: Mars bu listedeki öbür oyunlar kadar keşif odaklı olmasa da, oyunun kendisi bir o kadar ilgi cazip olduğu için listemize dahil ettik. Can sıkıcı hayattan kaçmanın yollarını bulmanıza yardımcı olacak şahane bir oyun olduğunu düşünüyoruz.

Bir uzay vazifesine çıkan bir astronot Mars’a konduktan sonra, bu astronotu Mars’ın derin görüntüsünde yönetmek size kalmış

Ayrıyeten seyahatlerinizi bir jetpack kullanarak, platformdan platforma atlayarak da yapabilirsiniz.

Platforma inmediğinizde astronotunuz ölür.

Bu oyunda da denetimler kullanıcı dostudur. Sol roket için sol tuş, sağ roket için sağ tuş. Her düzeyde ilerledikçe sizden de para toplamanız da beklenir.

Gereğince bozuk paraya sahip olduğunuzda, MarsCorp size yeni bir marifet seti ile yeni bir astronot gönderir. Ayrıyeten uygulama içi satın alımlar yoluyla fazladan içerik edinebilirsiniz.

Mağaza linkleri: Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

 

4. OPUS: Rocket of Whispers


Kıssa tabanlı taşınabilir oyunlar mı arıyorsunuz? OPUS: Rocket of Whispers, bir medeniyetin çöküşü karşısında umut ve azim hakkında bir öyküye sahip.

Bahis kimileri için çok ağır ve bir salgının tesirlerini ele alıyor. Çok makûs bir virüs salgınından yaklaşık 30 yıl sonra bir çift karakter, kırık bir roket modülü ararken seyahatlerine devam eder. Amaçları nedir? Ölülerin ruhlarının bu roketle yıldızlara ulaşmasına yardımcı olmak.

Ayrıyeten oyunu Olağan yahut Kıssa Modunda oynayabilirsiniz. Öykü modu yalnızca oyunun karmaşık anlatımına odaklanmanıza müsaade veriyor.

Not: OPUS resmi olarak “uygulama içi satın alımlarla ücretsiz” olarak etiketlenmiş olsa da ve bu teknik olarak gerçek olsa da, birinci öyküyü oynamak için tüm oyunu satın almanız gerekecektir.

Mağaza linkleri: Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

 

5. The Trail


Keşif yapmanıza müsaade veren geniş, açık dünya taşınabilir RPG oyunları mı arıyorsunuz? Özel bir karakter yaratma, materyalleri birleştirip aletler üretme, hayvanları avlama, objeler ile ticaret yapma, bir konut inşa etme ve öteki oyuncularla etkileşim kurma üzere özellikler ister misiniz?

The Trail bu listedeki en güzel fiyatsız oynanabilir oyunlardan biri.

Amerikan yabanî batısına benzeyen geniş, el değmemiş bir yırtıcı tabiatta yer alarak, ismini duyurmak isteyen bir öncü ile oynuyorsunuz. Bunun için yeni hayatınıza başladığınız Eden Falls’a gerçek yol almalısınız.

Bu oyunun denetimleri bu listedeki başka oyunların kimileri kadar sezgisel olmasa da, denetimlere alıştıktan sonra Trail’i oynamak çocuk oyuncağı haline geliyor. Reklamlar da az ve mütevazi ki neredeyse fiyatlı içerik oynatıyormuşsunuz üzere hissettiriyor.

Mağaza linkleri: Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

 

6. Pavilion: Touch Edition


İlerlemek için zihninizi kullanmaya zorlayan şık, hoş animasyonlu keşif oyunları mı arıyorsunuz? O vakit bulmacalı bir macera oyunu olan Pavilion: Touch Edition’ı denemelisiniz.

Pavilion fiyatlı bir oyun olsa da, muhakkak satın almaya paha olduğunu düşünüyoruz. Pavilion’un maksadı, bir dizi labirentte küçük bir karakteri denetim etmek. Bu labirentler sayesinde zımnî geçitleri keşfedecek, yıkılan merdivenleri geçecek ve terk edilmiş tapınaklara gireceksiniz.

Ayrıyeten amaçlarınıza ulaşmak için çekmeceleri açacak, rün taşlarına basacak, zilleri çalacak ve ışıkları kapatacaksınız.

Bu oyunu sevsek de, bilhassa rahatlamanıza yardımcı olacak kolay bir şey arıyorsanız, gece geç saatlerde oynamanızı tavsiye etmiyoruz. Labirent boyunca ilerlemek için bu bulmacalar hakkında düşünmeniz ve düğmelere dikkatli bir biçimde basmalısınız.

Mağaza linkleri: Android | iOS (13,99 ₺)

 

7. Samorost 3


Samorost 3 bu listedeki en sevdiğimiz oyun. Tuhaf ve süper animasyonlara sahip Samorost 3, bulmaca tabanlı bir macera oyunu. Bir Studio Ghibli sineması ve Jim Henson’un The Dark Crystal dizisinin karışımı olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda, “gizemli kökenlerini” keşfetmek için uzayın genişliğini dolaşan bir cüceyi oynuyorsunuz. Etrafınızdaki yaratıklarla konuşmak için bir flüt kullanarak, bâtın objeleri bulmak için oyundaki her kuytu ve köşeyi keşfetmeniz gerekiyor.

Keşfedebileceğiniz birden fazla dünya var ve nasıl ilerleyeceğinize dair ipuçları bulmak için denetimleri sezgisel olarak kavramanız gerekiyor.

Samorost 3, Pavilion üzere fiyatlı bir oyun olsa da, fiyatına bedel olduğunu düşünüyoruz.

Mağaza linkleri: Android | iOS (19,99 ₺)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı