Oyun

Yeni LoL Şampiyonu Lillia’nın Yetenekleri ve Çıkış Tarihi Hakkında Her Şey

Bu yılın başlarında, Riot iki büyük şampiyonun büyük yaz etkinliğinde yayınlanacağına laf verdi ve karakterler hakkında birkaç ipucu verdi. Bunlardan biri rakipleri bir hevesle uykuya sokma gücüne sahip düş üzere bir ormancıydı.

Yeni sızıntılar yaklaşan ormancı isminin Lillia olduğunu ve Yama 10.14 gelir gelmez çıkabileceğini ortaya koydu. İşte yeteneklerinden, çıkış tarihine ve daha fazlasına Lige gelen 149. şampiyon hakkında bildiğimiz her şey.

Yeni orman şampiyonu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı, lakin Riot’un en son 2020 yol haritasını anlattığı kısa fragmanda Lillia bulunuyordu.

Haziran geliştirici blogunda baş şampiyon yapımcısı Ryan ‘Reav3’ Mireles, Lillia’nın “oldukça utangaç” olduğunu ve basitçe ürktüğünü açıkladı. Başkaca onu “savaşa süratle girip çıkabilen” bir karakter olarak tanımladı.


PBE’de, Lillia’nın art planının ne olabileceği hakkında bize bir fikir veren birkaç gizemli haber de vardı. Her iki haber de Lillia’nın çıkışı sırasında bir intikam hikayesine sahip olabileceğini anlatıyor.

Lillia’nın Görünümü

Lillia’nın oyun içi resmi, 3 Temmuz’daki şampiyona erken bir bakış sağlayan sızan oyun belgeleri sayesinde ortaya çıktı.


Yeni ormacının resmi, Riot’un başlangıçta sunduğu açıklamayla eşleşiyor üzere görünüyor, lakin şampiyonu sair şampiyonlarda görülmeyen geyik gibisi özelliklerle resmediyor. Lillia muhtemelen oyun içinde kullanacağı bir asa ile donatılmış olacak. Birçok LoL taraftarı mavi/mor saç stiline sahip orman ruhu olan Neeko’ya benzerlik göstereceğini düşünüyor.

Lillia’nın Yetenekleri

Riot, Lillia’nın yeteneklerinden hiçbirini şimdi yayınlamadı, fakat yeni çıkacak ormancı, 2017’de piyasaya sürülen orta koridor büyücüsü Zoe’ye benzeri mekaniğe sahip olabilir.

Zoe’nin yeteneği Hınzır Uyku Baloncuğu, amacı evvel uyuşturur sonra uyutur. Uykuyu bölen birinci hasar, muayyen bir hududa kadar ikiye katlanır. Lillia’nın da buna benzeri bir yeteneği olabileceği düşünülüyor.

Son olarak, Lillia’nın “orta menzilli bir avcı” olacağını doğrulandı. Bu da uyutma yeteneklerinin yanı sıra birkaç yakın ara yeteneklere sahip olabileceği manasına geliyor.


Lillia’nın Çıkış Tarihi

Riot aslında oyunculara önümüzdeki iki Lig şampiyonunun yakında gerçekleşecek olan büyük yaz etkinliğinde beklemelerini söyledi.

Fakat yeni PBE güncellemesine nazaran, yeni ormancıya beklenenden daha erken ulaşabiliriz. Bu hafta başında PBE test ortamında “Lillia’s Haiku” olarak işaretlenmiş yeni bir ganimet eşyası bulundu.

Açıklamasında “Ormanda Lillia’yı keşfettiniz” ve 22 Temmuz’da açılacağı yazıyor. Buna benzeri bir uygulamayı geçen yıl çıkan Sett’in eşyasında da görmüştük.


League of Legends’ın yeni ormancısı hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar. Kendisini fiilde görene ve yeteneklerini öğrenene kadar biraz beklememiz gerekecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı