Oyun

Yeni LoL Şampiyonu Yone’nin Yetenekleri ve Çıkış Tarihi Hakkında Her Şey

Bu yılın başlarında Riot, büyük yaz etkinliğinde iki yeni şampiyon kelamı vermişti. Birinin hayalleri toplayan ormancı Lillia olduğu resmi olarak açıklandı. Riot’un onayladığı gayri şampiyon ise “ölmeyi reddeden maskeli yabancı” olarak tanımlanan Cihete oldu.

Yasuo’nun dirilen kardeşini resmen açıklandığı pek bir haber yok. Fakat bu hiçbir habere sahip olmadığımız manasına gelmiyor. İşte yeni 150. LoL şampiyonunun yetenekleri hakkında bildiklerimiz ve daha fazlası.

Maskeli Yabancı Cihete

Ligde nispeten gizemli olan Lillia’nın tersine, Istikamete hakkında epeyce fazla şey biliyoruz. Meyyit savaşçı, Lig’in en ikonik düellolarından birinde erkek kardeşi tarafından öldürülmüş.

Riot, “maskeli yabancı” olarak bilinen şampiyonun oyunculara “bazı şeytanların geçmişimizde kalması gerektiğini” hatırlatacağını söyledi. Yasuo’nun ağabeyini öldürdüğü düşünüldüğünde, Yone’nin intikam için geri döneceği kulağa mantıklı geliyor.


Yetenekleri

Yone’nin yetenekleri şimdi açıklamamış olsa da, dün Lillia’nın yeteneklerinin ortaya çıktığını düşünürsek, maskeli yabancının da yetenekleri yakında açıklanabilir.

Istikamete, Sihirdar Vadisine, küçük kardeşi Yasuo’yu bulmak için geldi. Riot, onu üretimin birinci aşamalarında “agresif solo yakın savaşçı” olarak nitelendirdi. Evet bu size tanıdık geldi mi?

Meyyit İyonya savaşçısı, Riot’un vesair oyunlarından biri olan Legends of Runeterra kartı olarak göründü. Kartta Yasuo’nun ana işlevi üzere “sersemletme” yeteneği kullanılıyor. Başkaca mevzubahis kart yekuna oyununda yaşayan kardeşinden daha fazla temel güce sahip. Yasuo 5/5 bir şampiyon, Istikamete ise 6/6.

Riot’un Yone’ye rüzgar kasırgaları ve rakipleri devirme yeteneği konusunda Yasuo ile tıpkı hareketleri vermesi pek mümkün değil. Tekrar de resmi olarak açıklandığında Yone’nin yetenekleri arasında benzeri hareketleri görmek sürpriz olmayacaktır.


Çıkış Tarihi

Riot, oyunculara önümüzdeki iki Lig şampiyonunun yakında çıkacak olan büyük yaz etkinliğinde yayınlanacağını söyledi. Bu da Yone’nin 22 Temmuz’dan itibaren Yama 10.15 döngüsü sırasında Lillia ile birlikte yayınlanacağı mealine geliyor.

Yeni PBE güncellemesine nazaran, Lillia 22 Temmuz’da oyun içinde görünmeye başlayacak. “Lillia’s Haiku” olarak işaretlenmiş yeni bir armağan öğesi, bu tarihe mahsusen şampiyonun fragmanlarının başlangıcı olarak işaret ediyor.


Yone’nin Skinleri ve Fotoğrafları

Yone’nin birinci sürüm skininin nasıl görüneceğini gösteren birkaç sızıntı da mevcut. Bir sonraki yamada çıkacak olan “Ruh Çiçeği” skinleri arasında düşmüş savaşçıyı görmeyi umuyoruz.


Karakterin temel skininin LoL data madencisi ‘JumaraloHexCore’ tarafından Twitter’da sızdırıldığı bildirildi. Fotoğraf Yone’yi iki uzun kılıç ve karanlık, yanan kanatlarla dolu ruh gibisi bir şeytan olarak gösteriyor.


Yeni 150. League of Legends şampiyonu Cihete hakkında bildiğimiz her şey bu kadar. Kendisini aksiyonda görene ve yeteneklerini öğrenene kadar biraz beklememiz gerekecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı