Oyun

Yeni Samsung ve Apple Akıllı Telefonlar Şarj Aleti Olmadan Satılacak

Akıllı telefonlardaki evrimsel değişiklikler bazen tartışmaya neden olabiliyor. Gömülü piller, kavisli ekranlar (güvenlik camını takmayı zorlaştırmasından dolayı) yahut bir jak girişinin bulunmaması devrinde tartışma yaratmıştı. Samsung ve Apple’ın şu anda hazırlandığı şeyi birçok kişinin kabul etmesi sıkıntı görünebilir. Yeni cihazınızın yanında birkaç yüz liralık bir şarj cihazı bulamayacağınızı düşünün.

SamMobile, Samsung’un yeni akıllı telefon kutusu içeriği planlarını yazdı. Şirket, kutuyla birlikte bir şarj cihazı tedarik etmemeyi düşünüyor. Daha evvel duyurulan iPhone 12’nin de kulaklık ve şarj cihazını kutu içinde vermeyeceğini duyan Samsung da birebir teşebbüste bulunmuş olabilir. Kutunun içinde yalnızca telefon ve kablodan öteki bir şey olmayacağını göreceğimiz günler de gelmiş bulunmakta.


Bu cins değişikliklerin neden olabileceğini düşünelim. Samsung’u ele alırsak yeni cihazlara takılan 5G modüllerinin fiyatı nedeniyle gerekli olan maliyet azaltımını örnek gösterebiliriz. Elektronik atıklarla uğraş hakkında da bir tartışma var. Şirket, şu anda herkesin konutunda birkaç şarj cihazına sahip olduğuna inanıyor. iPhone 12 tarafında ise kimi kullanıcılar cihazın da içinde olduğu küçük bir kutu tasarımı fikrine gidildiğini düşünüyor.

Tahminen de bu strateji akıllı telefon aksesuarları için pazarda değişikliğe gidilmesi ile ilgilidir. Bu temel bileşenin mahrum bırakılması, orjinal güç kaynaklarının satışını yahut sair markaların yedek modül sayılarını artırabilir. Tahminen birçok kullanıcı indüksiyon şarj cihazı almayı düşünecektir. Biz şahsen maliyet azaltma teziyle tam olarak ikna olmadık. Akıllı telefonlarda kullanılan şarj cihazları yaygın ve ucuz bir teknolojidir. Bir akıllı telefon setinde ne kadar az bedele sahip olduklarını görmek için bu cins aksesuarların fiyatlarına bakabilirsiniz. Düşük bütçeli telefonlarda bu durum kulağa mantıklı gelse de, on binlerce liralık cihazlar açısından bu sahiden mantıklı mı?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı